Surorile Musulmane Forumul Femeilor Convertite la Islam
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» salam alikum
Pasiunea mea... EmptyMar Aug 30, 2011 3:39 pm Scris de yasemin

» Al Salamu` Alaykum w Rahmatullah w Baraktuhu !
Pasiunea mea... EmptyMar Aug 30, 2011 2:17 pm Scris de yasemin

» Ce este Hijabul ?
Pasiunea mea... EmptyJoi Aug 25, 2011 10:31 am Scris de Nana

» Bine ati venit pe Forumul Femeilor !
Pasiunea mea... EmptyJoi Aug 25, 2011 10:24 am Scris de Nana

» Moscheile din Romania
Pasiunea mea... EmptyDum Iul 03, 2011 6:43 pm Scris de Vizitator

» Salam Aleykum
Pasiunea mea... EmptyDum Iul 03, 2011 6:19 pm Scris de Vizitator

» Salam Aleykum
Pasiunea mea... EmptyDum Iul 03, 2011 3:49 pm Scris de NAYLA

» Nora si Soacra
Pasiunea mea... EmptyLun Mai 30, 2011 9:06 pm Scris de Admin

» Educatia copiilor in Islam
Pasiunea mea... EmptyLun Mai 30, 2011 8:25 pm Scris de Selma

Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Admin
Pasiunea mea... I_vote_lcapPasiunea mea... I_voting_barPasiunea mea... I_vote_rcap 
Selma
Pasiunea mea... I_vote_lcapPasiunea mea... I_voting_barPasiunea mea... I_vote_rcap 
Aliye Alexia
Pasiunea mea... I_vote_lcapPasiunea mea... I_voting_barPasiunea mea... I_vote_rcap 
NAYLA
Pasiunea mea... I_vote_lcapPasiunea mea... I_voting_barPasiunea mea... I_vote_rcap 
yasemin
Pasiunea mea... I_vote_lcapPasiunea mea... I_voting_barPasiunea mea... I_vote_rcap 

Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Descopera Islamul pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Surorile Musulmane Forumul Femeilor Convertite la Islam pe site-ul dvs. de bookmarking social

Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 10, Dum Apr 19, 2020 12:53 pm
islamic clock
calendar islamic

Pasiunea mea...

In jos

Pasiunea mea... Empty Pasiunea mea...

Mesaj  Admin Vin Mai 20, 2011 10:03 am

Islamul pentru mine in afara de religie, credinta, este si o mare pasiune, imi place foarte mult sa citesc sau sa recitesc lucruri despre Islam, imi plac cartile Islamice, pozele, nashedurile, imi merg la suflet, ma linistesc si in ele ma regasesc. In afara de aceasta minunata religie sunt pasionata de limba araba, imi place enorm de mult aceasta limba, o simt parca in adancul sufletului, de accea am hotarat sa o si studiez, am inceput sa o studiez de acum 2 ani, nu o stapanesc foarte bine inca, pentru ce este foarte dificila, insa nu ma sperii si nu am de gand sa renunt cu voia Lui Allah Subhana o voi invata asa cum imi doresc, uneori sunt invidioasa pe sotul meu cand il aud vorbind. Imi place sa ascult muzica arabeasca, cu toate ca unii musulmani sustin faptul ca muzica e interzisa, nu s-a dovedit autentic interzicerea muzicii sau a dansului, eu nu vad nimic rau in faptul ca ascult o melodie frumoasa care imi da iluzii si vise, bineinteles melodii cu bun simt in limita Halal, de asemenea ma pasioneaza dansul arabesc foarte mult, nu practic acest dans in public, dar acasa din cand in cand dansez mai ales cand sunt singura, acest lucru imi da energie, o stare mult mai buna, ma simt mai feminina si uit de probleme si sters pt putin timp, mi-am cumparat chiar un costum de dans oriental arabesc sa fiu ``ca la carte`` Very Happy . Am vizitat si tara araba si voi mai vizita si pe viitor, imi place foarte mult, e frumoasa, interesanta, populatia politicoasa dar sincera sa fiu cu toata admiratia mea si dragostea mea fata de islam, lb araba, lumea araba, nu as trai niciodata acolo definitiv, in vacanta atat, nu m-as putea obisnui, insa recunosc culturile, traditiile sunt fascinante. Cand astea sunt pasiunile mele cele mai accentuate, de asemenea imi place sportul, plimbarile, informatica, de shopping nici nu se pune problema. Laughing I love you Laughing
Admin
Admin
Administrator
Administrator

Mesaje : 406
Puncte : 5982
Reputatie : 2
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Bucuresti, Romania

https://surorilemusulmane.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum